VELAYET DAVALARI

Velayet davaları, boşanma durumunda ortaya çıkabilecek en büyük problemlerin başında yer almaktadır. Ayrılma kararı alan çiftler, mahkeme aşamasında çocukların kendisine verilmesini talep edebilmektedir. Eğer çiftlerden birisi çocuğun velayetini istemediğini mahkemeye bildirirse bu noktada herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fakat tarafların ikisi de çocukların velayetini kendilerine verilmesi için talepte bulunursa, işte o zaman bazı sorunların ortaya çıkabileceğini kabul etmeniz gerekecektir.

Bu durumda mahkeme çocuğun menfaatini göz önünde bulundurarak taraflardan en uygun olan adaya verecektir. Bununla birlikte boşanma aşamasında velayetin kendinize verilmesini istiyorsanız ve eski eşinizin çocuklara olan yaklaşımından şikâyetçiyseniz ya da yaşamının çocukların, özellikle eğitimi noktasında bazı sorunların ortaya çıkarabileceğini düşünüyorsanız o zaman çeşitli delillerle bunu mahkemeye ispat etmeniz gerekecektir. Bu durum velayetin size verilmesini destekleyecektir.

. Bunun için de boşanma aşamasına geçilmeden önce profesyonel bir yardım alarak eşinizin iyi bir ebeveyn olamayacağını ispat edebilirsiniz.

Bunun için özel dedektif sizin yerinize gerekli olan araştırmalar yaparak kişinin günlük yaşamın içerisinde yaptığı tüm faaliyetlerin raporlu çıkartabilecektir. Elde edilen deliller, mahkeme tarafından değerlendirildikten sonra karar verilme aşamasında oldukça etkili olacaktır.

Bu durumda özel dedektif velayet davaları gibi özel konular için de çalışmalar yapabileceğini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Bu sayede hem çocuğun velayetini almayı başaracak hem de ona daha iyi bir gelecek sunma fırsatını elde edeceksiniz.