Özel dedektif sertifikası sahibi olan lisans mezunları, mesleğe adım atabilmektedir. Özel dedektiflik bürolarında istihdam edilmek için ön şart olarak talep edilen özel dedektiflik lisansı; bireysel ve kurumsal alanda araştırma, takip, tespit ve delil toplama hizmetlerini yerine getirmenin anahtarını elinde tutar. Özel dedektif olmak isteyenlerin sahip olması gereken lisans hakkında merak ettiklerinizi yazımızda derledik.

Özel Dedektif Nedir, Ne İş Yapar?

Özel dedektif şahıs ve şirketlere yönelik resmi dedektiflerce verilmeyen araştırma hizmetlerini yürütür. Özel dedektifin görevi; bireysel ve kurumsal müşterilerden gelen bilgi ve belge toplama, şahıs yeri öğrenme, şirket ve personel araştırması gerçekleştirme gibi özel alanlara yönelik profesyonel hizmet vermektir.

Özel Dedektif Nasıl Olunur?

Özel dedektif olmak için ilk şart, herhangi bir sabıka kaydına sahip olmamaktadır. Sicili temiz olan lisans mezunları, özel dedektif sertifikası alarak mesleğe adım atabilirler.

Özel Dedektiflik Lisansı Nasıl Alınır?

Özel dedektif lisansı almak için lisans mezunu olmak ve dedektiflik kurslarına katılmak gerekir. Dedektiflik kurslarına katılan ve başarı ile tamamlayan adaylar, lisansa sahip olmadan önce staj zorunluluğunu yerine getirmelidir. Stajını tamamlayan kursiyerler, özel dedektif sertifikasını alarak mesleğe adım atabilirler.

Özel Dedektifler Nerede Çalışır?

Özel dedektiflerin işyerleri özel dedektiflik ofisleridir. Bürolar, özel dedektif sertifikası alan kişileri istihdam ederek bireysel ve kurumsal müşterilerden gelen taleplere karşılık profesyonel hizmet verir. Özel dedektiflik lisansı alan adaylar, dilerlerse ilerleyen süreçte kendi özel dedektif bürolarını açabilirler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU