Özel dedektiflerin çalışma sistemleri yasalara ve gizlilik esaslarına uygun şekildedir. Dedektifler talep edilen konulara yönelik takip ve araştırma yaparken, elde ettikleri her veriyi kanıtlara dayandırmalıdır. Özel dedektifler nasıl çalışır sorusuna verilen yanıtın sonunda ise raporlama safhası gelir. Dedektifler, elde ettikleri kanıtlara dayalı verileri raporlayarak müşterilerine teslim eder.

Özel Dedektif Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Dedektif olmak için gerekli özellikler şu şekilde çoğaltılabilir:

  1. Müşterilerden ve üstlerinden gelen talimatları anlayabilmek
  2. Kalabalık içinde kamufle olmayı başarabilmek
  3. Güvenilir ve sorumluluk sahibi olmak
  4. Analitik düşünebilmek
  5. Elde edilen verileri kanıtlara dayandırarak rapor hazırlayabilmek
  6. Yasaları iyi tanımak
  7. Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak

Özel Dedektifler Ne Kadar Kazanır?

Özel dedektiflerin kazancı 2.500 TL ila 8.000 TL arasında değişir. Dedektifin ortalama kazancı, elde ettiği tecrübe ve sahip olduğu müşteri ile doğru orantılı olarak değişir. Dedektif, sektörde başarılı işler ortaya koyarak referansını artırmaya başladığı anda kazancını artırır. Dedektif maaşları da tecrübe ile artar.

Özel Dedektif Nerede Çalışır?

Özel dedektiflerin istihdamı dedektiflik ofislerinde gerçekleştirir. Dedektif sertifikasına sahip olan ve gerekli tüm özellikleri yerine getiren adaylar, özel dedektif bürolarında çalışmaya başlayabilirler. Kazanılan tecrübe doğrultusunda dedektiflik bürosu açma şartlarını sağlayan özel dedektif, kendi bürosunu kurabilir.

Türkiye’de Özel Dedektiflik Yasal Mı?

Türkiye’de dedektiflik mesleği legal olarak sürdürülebilir. Özel dedektifler nasıl çalışır sorusuna yönelik olarak yasalarca getirilen özel hayatın gizliliği ve kişisel verilerin güvenliği kanunlarına uygun olarak faaliyet gösteren her özel dedektif, mesleğini yasal çerçeveler içerisinde sürdürebilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU