Özel dedektiflik yapmak birtakım şartları yerine getirmenin ardından müşterilerden gelen talepler doğrultusunda yapılır. Yasal sorumluluklarını yerine getiren ve dedektiflik bürosuna bağlı olarak çalışan özel dedektifler, eğitimli ve sertifika sahibi kişilerdir. Özel dedektif nasıl yapılır sorusunun yasal ayağı anlattığımız şekilde tamamlanırken, verilecek hizmette gösterilecek profesyonel çalışma tarzı özel dedektifin kalitesini belirler.

Özel Dedektif Kime Denir?

Özel dedektif Türkiye’de resmi kurumların görev tanımına girmeyen konularda araştırma desteği sunan profesyonel kişilerdir. Dedektifler, gerekli şartları sağlayan ve sahip oldukları kişisel özelliklerle mesleği yapabilecek kapasiteye sahip kişilerden seçilir. Dedektiflik bürolarında istihdam edilen özel dedektifler, tek başlarına da hizmet verebilir.

Özel Dedektif Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Özel dedektif olmak için istenen şartlar şunlardır:

  • Lisans mezunu olmak
  • Özel dedektiflik sertifikası bulunmak
  • Sabıka kaydı bulunmamak
  • Ruhsal ve fiziksel açıdan sağlıklı olmak

Özel Dedektif Nasıl Çalışır?

Dedektifin çalışma tarzı profesyonelliği göstermektedir. Gizlilik içinde çalışan ve sahip olduğu imkanları verimli bir şekilde değerlendiren dedektifler, analitik düşünebilme yeteneği ile ulaştığı bilgi ve delili doğru yorumlayabilmektedir. Müşteri tarafından verilen talimatları özenle yerine getiren özel dedektifler, yasalarca çizilmiş sınırlar dışına çıkmayarak herhangi bir suç teşkil edecek durumda kalmamaktadırlar. Talep edilen hizmet sırasında edinilen bilgi ve delilleri raporlayarak müşterisine sunan dedektifler, bilgilerin güvenliğini garanti etmektedirler. Özel dedektif nasıl yapılır sorusunu Türkiye’nin en iyi dedektiflik bürosundan öğrenmek için hemen bizi arayabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU