Eş Takibindeki Görüntüler Mahkeme Aşamasında Delil Sayılır Mı?

Son dönemde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de boşanma sayılarında ciddi bir yükseliş olduğu gözlemlenmektedir. Bu durumun yaşanması, aynı zamanda insanların birbirine olan güvensizliklerinin ortaya çıkardığı bir durum olarak da kabul edilmektedir. Özellikle çeşitli nedenlerle çiftler arasında başlayan huzursuzluğun neticesinde karşılıklı olarak birbirlerine kötü davranmaya başlayan çiftler, aynı zamanda birbirlerine şüphelenmeye de başlamaktadır.

Bu şüpheler zaman içinde giderek büyümekte ve karşı tarafın sanki kendisine yalan söylediği ya da kendisini aldattığı hissine kapılmasına neden olmaktadır. Çoğu evliliğin sona ermesi bu nedenlerle birlikte ortaya çıkmaktadır. Oysaki bazı şüphelilerin sadece birer kuruntu olduğu bilinmekte fakat bu durumun şiddetli bir geçimsizliğe neden olmasından ötürü yuvalar dağılmaktadır. Bu gibi sorunları bulunan insanlar için en önemli çözüm yollarından birisi de özel dedektiflik hizmetinden faydalanmalarıdır.

Özel Dedektif tarafından gerçekleştirilen eş takip hizmeti ile birlikte içinize doğan kuşkulardan tamamen arınmanız için gerekli olan tüm çalışmalar yapılmaktadır. Özel dedektifler, partnerinizin gün içerisinde yaptığı tüm faaliyetleri takip ederek size bilgi vermekte ve bu sayede siz, partnerinizi görmüyor olsanız bile gün içinde neler yaptığını öğrenmiş oluyorsunuz. Böyle bir durumun sağlanması aynı zamanda şüpheleri de tamamen ortadan kaldırmaktadır. Eş takibi sonucunda herhangi bir olumsuz durumun olmaması gibi bir şey söz konusu olduğu zaman, hayatınıza hiçbir şey olmamış gibi devam ederken aynı zamanda ikiniz de oluşmuş olan kuruntulardan da kurtulmuş olursunuz.

Bununla birlikte şüphelerinizin doğru olduğunu anlarsanız, bu defa mahkeme sırasında kullanabileceğiniz delilleri elde etmiş olacaksınız. Yine burada akıllara gelen diğer bir soru ise özel dedektiflerin eş takibi sırasında elde ettiği görüntülerin boşanma aşamasında kullanılıp kullanılmayacağıdır.

Genel olarak bakıldığında özel dedektifler tarafından elde edilen görüntüler mahkeme aşamasında delil olarak kullanılabilmektedir. Tabii olarak bu görüntülerin yine belirli koşullar altında elde edilmiş olması gerekmektedir. Burada ifade edilecek olan koşullar, aynı zamanda herkes için geçerli olan kişisel hak ve özgürlükler çerçevesinde ele alınmıştır. Özel dedektifin elde etmiş olduğu delillerin herhangi bir şekilde özel hayatın ihlali söz konusuysa, bu deli dava için ne kadar önemli olursa olsun kesinlikle mahkeme tarafından kabul edilmeyecektir.

Ayrıca özel hayatın gizliliği konusu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesinde ayrıntılı bir biçimde ele alınmış ve maddelerle kapsadığı alanlar çok ince detaylarla birlikte ortaya çıkartılmıştır. Bundan dolayı bu işlemlerin yapılması sonucunda elde edilen görüntülerin delil olarak kullanılamayacağı gibi, araştırmayı yapan kişi ile ilgili olarak karşı davada açılabilecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU