Dedektiflik ofisleri yasal statüde hizmet verir. Ülkemizde özel dedektiflik büroları ve çalışmalarını önleyen herhangi bir yasal düzenleme bulunmamaktadır. Türk Ceza Kanunu (TCK) içerisinde dedektif tutmak veya özel dedektif ofisi ile çalışmak suç kabul edilmemektedir. Dedektiflik büroları yasal mı sorusuna bu doğrultuda evet yanıtı verilir.

Türkiye’de Dedektiflik Bürosu Var Mı?

Türkiye’de özel dedektif ofisi bulunur. Ülkemizde 81 ilde faaliyet gösteren Mega Dedektiflik, yasalara uygun faaliyetlerini sürdürür. Bireysel ve kurumsal alanda Mega Dedektiflik tecrübesine güvenebilirsiniz.

Dedektif Tutmak Suç Mu?

Dedektif tutmak suç değildir. TCK içerisinde dedektif kiralamayı suç olarak niteleyen herhangi bir madde bulunmaz. Özel dedektif kiralamak istediğinizde, Mega Dedektiflik Bürosu ile irtibata geçerek güvenilir ve kaliteli özel dedektiflik hizmetlerinden en uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Türkiye’de Dedektif Nasıl Olunur?

Türkiye’de özel dedektif olmak için lisans mezunu olmanız ve özel dedektif sertifikası almanız gereklidir. Özel dedektif sertifikası almak için dedektiflik kurslarını tamamlamanız ve kurs ardından staj zorunluluğunu yerine getirmeniz yeterlidir. Sertifika sahibi olmanın ardından dedektiflik bürosu tarafından istihdam edilerek mesleğe adım atılabilir.

Dedektif Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Dedektif olmak için en az lisans mezunu olmanız halinde, özel dedektif sertifikası almak için kursa katılmanız gereklidir. Kurs ve staj aşamaları ardından özel dedektif büroları aracılığı ile mesleğe adım atabilirsiniz. Dedektiflik büroları yasal mı sorusunun yanıtını verdiğimiz yazımızı dikkatle takip ederek dedektif olmak için neler gerektiği ve yasal düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU