Dedektifler ve yaptıkları iş sinema sektörü nedeniyle yanlış bilinmektedir. Hollywood film endüstrisi nedeni ile dedektif denince akla suçu soruşturmak ve suçluyu yakalamak gelir.  Sanılanın aksine dedektifler polis olmadıkları gibi yürütülen polis soruşturmalarına yardımcı da olmamaktadırlar. Özel dedektif olarak anılan bu kişiler, bireysel ve kurumsal talepler doğrultusunda bilgi, belge ve delil toplama faaliyetlerini üstlenmektedirler.

Dedektif Nedir, Ne Demek?

Dedektiflere profesyonel araştırmacılar tanımlaması yapmak doğrudur. Faaliyet gösterdikleri ülkelerin kanunlarına uygun şekilde araştırma ve delil toplama faaliyetleri yürüten dedektifler, verilen hizmet sonrası elde ettikleri bilgi ve delilleri raporlayarak hizmeti talep eden müşterilerine teslim eden kişilerdir.

Dedektif Ne İş Yapar?

Dedektiflerin görevi uzmanlık sahibi oldukları konulara yönelik talep edilen araştırma, takip ve delil toplama işlerini koordine etmektir. Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda araştırma yürüten dedektifler, gizlilik esasları çerçevesinde talep edilen konuya yönelik ayrıntılı araştırma yürütür. Yapılan araştırmalarda işin doğası gereği araştırma yanında fiziki ve sanal takip yapılabilmektedir. Resmi kayıtlar, banka işlemleri, topluluk içerisindeki görüşmeler, gün içi faaliyetler ve kişi özgeçmişi gibi tüm bilgi kaynakları özel dedektiflerin delil toplama alanlarıdır.

Bir Dedektif Nasıl Çalışır?

Dedektiflerin çalışma sistemi gizlilik esaslı olarak özetlenebilir. Bulundukları ülkelerin yasaları ile ters düşmeyen dedektifler, kesin sonuç çıkarmaya yönelik hizmet sunar. Dedektif çalışma sistemini maddeler halinde sıralamak gerekirse sonuç şu şekilde özetlenebilir:

  • Gizlilik
  • Yasalara uyumluluk
  • Detaylı araştırma
  • Kanıt toplama
  • Kanıtları yorumlama
  • Tüm verileri raporlama

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MEGA DEDEKTİF

E-mail:

info@megadedektif.com

TEL : + 90 532 327 13 39

İLETİŞİM FORMU